fotel

Czym charakteryzuje się dobry fotel podologiczny?

 

Każdy gabinet podologiczny musi być wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Wśród niezbędnych elementów wyposażenia na pewno wskazać trzeba na wysokiej jakości fotel podologiczny. Bez niego trudno wyobrazić sobie wykonywanie różnego rodzaju zabiegów leczniczo-pielęgnacyjnych. Na rynku dostępne są dziś różne modele tego typu foteli. Wybór tego konkretnego nie może być jednak przypadkowy. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę dokonując jego zakupu do gabinetu.

Dobry fotel podologiczny, czyli jaki?

Dobrej jakości fotel podologiczny to taki, który gwarantuje zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo pacjentom, którzy na nim siadają. Co ważne, powinien także ułatwiać wykonywanie zabiegów podologowi. Oznacza to, że fotel musi być jednocześnie dopasowany do potrzeb pacjenta, wymagań podologa i jego stylu pracy. Nie mniej ważna jest sama jakość wykonania fotela podologicznego. Innymi słowy, fotel musi być trwały i odporny na uszkodzenia. Dzięki temu będzie on mógł służyć przez długi czas. Sam fotel to jednak nie wszystko. Nie można zapomnieć o jego wyposażeniu i dodatkowych funkcjach, które zwiększą komfort zarówno pacjenta, jak i podologa. Oczywiście fotel podologiczny powinien się również estetycznie prezentować.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel podologiczny?

Jednym z kryteriów wyboru fotela podologicznego powinna być jego budowa. Aby fotel mógł odpowiednio spełnić swoje zadanie, podzielony powinien być na wygodne i solidne siedzisko, oparcie, zagłówek, dwa podłokietniki oraz podnóżek. W przypadku tak zbudowanego fotela można mieć pewność, że pacjent będzie się na nim czuł wygodnie i bezpiecznie. Wynika to choćby z tego, że taki fotel dopasować można do każdego zabiegu. Dzięki temu zapewnia o także wysoki komfort pracy podologowi. Warto pamiętać także o tym, że fotel wyposażony powinien być w funkcję jego regulacji. Mowa tu choćby o regulacji jego wysokości oraz kąta nachylenia. Zakres regulacji wysokości powinien być dość duży. Pozwoli to na dopasowanie fotela niezależnie od wzrostu pacjenta. To również na swój wpływ na wygodę pacjenta i komfort pracy podologa. Podobnie jest w przypadku regulacji oparcia. Dobrym rozwiązaniem będzie na pewno wybór fotela, który umożliwia regulację także takich elementów jak zagłówek, podłokietniki oraz podnóżki. Wspomnieć trzeba jeszcze o wytrzymałości fotela. Warto postawić na taki model, którego minimalny udźwig to przynajmniej 130 kg.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając fotel podologiczny?

Nie da się ukryć, że w gabinecie podologicznym panować powinna nienaganna czystość. Dotyczy to również samego fotela. Dlatego warto wybrać model, który jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Powinien być on również wykonany z materiałów odpornych na działanie mocnych środków czyszczących i dezynfekujących. Dzięki temu można mieć pewność, że materiał nie zniszczy się w wyniku jego często czyszczenia. Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o samym wyglądzie fotela. Ten powinien być oczywiście schludny i estetyczny. Istotne jest również, aby jego wygląd pasował do aranżacji całego gabinetu.