narty

Gdzie warto jechać na narty do Włoch?

Włochy w ostatnim czasie są jednym z najchętniej  wybieranych zimowych kierunków na świąteczne przerwy oraz ferie. Szaleństwo i zabawa na stokach są doskonałą formą odpoczynku między innymi dla rodziny z dziećmi. Jednak państwo to słynie z wielu regionów narciarskich. W takim razie gdzie do Włoch na narty?

Wyjazdy rodzinne na narty do Włoch

Nie bez powodu włoskie Alpy są najczęściej wybieranym kierunkiem na ferie. Wyjazdy na narty do Włoch lub na wycieczkę są świetną okazją do relaksu oraz spędzenia niezapomnianych chwil w gronie najbliższych i przyjaciół. Bardzo klimatyczne, ośnieżone włoskie uliczki zapraszają na spacery i urzekają zimowym klimatem.

Na narty do Włoch - gdzie najlepiej pojechać?

Włoskie Alpy są doskonałym wyborem dla miłośników nart i zimowego szaleństwa. Bajkowe krajobrazy, świetne warunki na stokach, nowoczesna infrastruktura, zabytkowe miasta, wiele atrakcji dla dzieci oraz bogaty wybór zaplecza noclegowego to gwarancja udanego wyjazdu na narty całej rodziny.

Włochy są atrakcyjnym miejscem na spędzenie ferii na nartach czy snowboardzie, ale oferują także jedną z najsmaczniejszych kuchni na świecie, zabytki, wygodne hotele oraz wyjątkowy, niezapomniany klimat z typowym włoskim "dolce vita". Ferie zimowe upływają tu na jeździe na doskonale przygotowanych stokach, jedzeniu wybornej pizzy, piciu aromatycznego cappucino oraz spacerach po słonecznych ulicach. Warunki narciarskie są znakomite, zarówno dla wytrawnych miłośników sportów zimowych oraz dla amatorów czy najmłodszych. Warto zarezerwować tu nocleg z większym wyprzedzeniem, ponieważ włoskie Alpy są niezwykle popularne.

Gdzie na narty do Włoch?

W tym pięknym kraju znajdziesz sześć regionów narciarskich, z czego najwięcej wyciągów powstało w regionie Dolomitów. To także jedno z najbardziej popularnych miejsc do jazdy na nartach w tym kraju. Najsłynniejsze regiony stanowią Trydent, Tyrol Południowy oraz Belluno.

Zimą włoskie atrakcje prezentują się pięknie, a na odpoczynek możesz wybrać także mniej oblegane kurorty narciarskie. Wyjątkowo malowniczym regionem jest Valle d'Aosta - Dolina Aosty, która znajduje się praktycznie u podnóża Alp. Tu ma swój początek szlak na Mont Blanc, czyli drugi najwyższy szczyt świata oraz najwyższy szczyt pasma górskiego.

Dolomity są doskonałym miejscem na zimowe ferie, ponieważ znajduje się tutaj około 1200 km tras narciarskich oraz 460 wyciągów, które dostępne są tylko z jednym karnetem narciarskim. Cokolwiek preferuje miłośnik zimowych sportów - narty czy snowboard, włoskie góry są miejscem, w których można szaleć na stokach bez końca.

Wyjazd z dziećmi do Courmayeur

Courmayeur leży praktycznie na końcu włoskiej Valle d'Aosta, blisko Tunel du Mont Blanc z Chamonix, który łączy Włochy i Francję. W pobliżu znajduje się również linowa kolej La Palud - Punta Helbronner, której stacja połączona jest z panoramiczną kolejką z Aiguille du Midi.

Atmosfera panująca w tej miejscowości jest bardzo przyjemna, a narciarstwo można uprawiać w różnych stopniach zaawansowania. Znajdują się tu trudniejsze i łatwiejsze trasy. Z kolei, narciarze biegowi mogą skorzystać z krótkich, ale bardzo malowniczych tras w Val Ferret czy Dolonne. Jazda na nartach bądź snowboardzie na wysokości 2500 m możliwa jest praktycznie przez cały sezon, a trasy dostosowane są do każdego poziomu zaawansowania.

Włosi są niezwykle otwarci na turystów z Polski i w wielu restauracjach widnieją szaliki różnych rodzimych drużyn piłkarskich. Na wyjazd z dziećmi do Courmayeur na narty nie można zapomnieć zabrać stroju kąpielowego. Po całodniowych zabawach na stoku najlepszy relaks zagwarantują termalne baseny. Oprócz wielu kilometrów narciarskich stoków włoskie zimowe kurorty oferują także wiele niezapomnianych atrakcji, w tym różnego rodzaju imprezy kulturalne. 

Warto mieć na uwadze, ze jeśli zostanie podjęta decyzja o podróży własnym samochodem, należy zaopatrzyć się w łańcuchy. Zimą pogoda w Alpach jest wyjątkowo śnieżna, jednak pomimo tego, regiony narciarskie stanowią idealne miesjce na spędzenie narciarskich wakacji z rodziną.