Jak dotrzeć na lotnisko w Krakowie z dworca PKP?

Kraków Lotnisko – dojazd z dworca PKP

Istnieje kilka sposobów na to, by pokonać odcinek Kraków Główny – Balice. Każdy z nich posiada swoje zalety oraz wady i różni się pod kątem wygody, ceny itd.

Kraków Główny – Lotnisko Balice – Dojazd

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji publicznej. W tym przypadku można wyróżnić dwa środki lokomocji. Pierwszym z nich jest autobus, który co prawda jest tanią opcją, jednak zupełnie niewygodną. Dobrym przykładem może być zatłoczony dzień, co skutkuje ściskiem w pojeździe i brakiem miejsc siedzących. Nie ma chyba lepszej recepty na zepsucie nastroju. Drugim rodzajem transportu publicznego jest pociąg. Ten jest znacznie bardziej wygodny, a do tego kursuje co około pół godziny. W składzie jest zwykle 170 miejsc siedzących, dlatego istnieje dużo mniejsza szansa na tłok. Przy tym wszystkim należy podkreślić, że pociągi w Polsce niestety potrafią mieć opóźnienia, dlatego, jeżeli ktoś planuje stawić się punktualnie na lotnisku, to lepiej wybrać przejazd, który w rozkładzie zaplanowany jest wcześniej. 

Innym ciekawym pomysłem jest taksówka. Jak można się domyślić, ten środek transportu jest najdroższy. Oczywiście, cena jest też adekwatna do wygody, ponieważ na fotelu pasażera można rozsiąść się wygodnie, a do tego na pewno każdy gabaryt walizki zmieści się w bagażniku. Komfortową sprawą w tym zakresie jest także możliwość zamówienia taksówki o dowolnej porze, ponieważ w ich przypadku nie funkcjonuje żaden rozkład jazdy. Istotny jest także fakt, że samochód może podwieźć klienta zaraz pod terminal, do tak zwanej strefy kiss nad fly. 

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak wynajęcie prywatnego busa na lotnisko w Pyrzowicach z kierowcą sporo wcześniej. ! W tym przypadku można wszystko rzetelnie zaplanować, m.in. dokładną godzinę odjazdu i przyjazdu na lotnisko. Tutaj również można pozwolić sobie na duży bagaż i wysiąść w strefie kiss and fly. Do tego cena jest bardziej atrakcyjna w stosunku do innych środków transportu. Tym bardziej, jeżeli podróżuje się w kilka osób. Co więcej, istnieje możliwość wybrania większego samochodu, na przykład busa, co na pewno docenią przedsiębiorcy wysyłający pracowników na szkolenie.