twarz

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Pojawiające się pierwsze zmarszczki to dla wielu kobiet niemały problem, choć niestety jest to nieuniknione. Wraz z upływem czasu i starzenia się skóry zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki. Mowa tu zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Jednak to przede wszystkim dla Pań jest to mało komfortowa sytuacja. Nie trzeba się jednak w takim przypadku poddawać. Wiedzieć jednak trzeba, że są skuteczne metody na to, aby ze zmarszczkami walczyć. Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań w tym obszarze. Jednym z nich jest wypełnienie zmarszczek. Na czym ten zabieg polega?

Czym są zmarszczki?

Zanim dowiesz się, jak zlikwidować zmarszczki, na początku warto wyjaśnić, czym one tak naprawdę są i skąd się biorą. Pierwsze zmarszczki na twarzy zaczynają pojawiać się dość wcześnie, bo już po 25 roku życia. Wraz z wiekiem zaczyna pojawiać się ich coraz więcej. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że w skórze brakować zaczyna kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Sprawia to, że skóra staje się coraz bardziej sucha i pomarszczona. Warto tu wspomnieć, że wiele osób nieświadomie przyspiesza starzenie się swojej skóry. Wynika to choćby ze złej diety, palenia papierosów, nadmiernego stresu czy zbyt intensywnego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Choć procesu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek nie można powstrzymać, to można go skutecznie zwolnić. Pomyśleć można choćby o zmianie swojej diety. Ta powinna być bogata w witaminy A, B, C i E. Pamiętać trzeba o właściwym odpoczynku. Pomaga także właściwe nawadnianie organizmu. Jak jednak wspomniano, w pozbyciu się zmarszczek pomóc mogą zabiegi medycyny estetycznej, polegające na ich wypełnieniu.

Jaki zabieg na zmarszczki?

Skutecznym zabiegiem stosowanym w celu usunięcia zmarszczek jest ich wypełnienie. Wykorzystywany jest tu kwas hialuronowy. Zabieg ten cieszy się ogromną popularnością, co wynika z dwóch powodów. Po pierwsze, jest bardzo skuteczny. Po drugie, efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast. Dodatkowo podkreślić trzeba, że kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny, ponieważ jest naturalnym składnikiem skóry. Nie trzeba się zatem obawiać jego stosowania podczas zabiegu wypełnienia zmarszczek. Wraz z upływem czasu organizm zaczyna produkować go znacznie mniej. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby braki te uzupełnić właśnie w taki sposób. Co więcej, cena zabiegu nie jest wysoka. Wystarczy spojrzeć choćby na cennik, jaki stosuje Gabinet Medycyny Estetycznej w Warszawie. Zabieg wypełnienia zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego jest zatem dostępny niemal dla każdej chętnej osoby. Coraz więcej osób przekonuje się, że warto Ważne jest jednak, aby na taki zabieg usuwania zmarszczek udać się do sprawdzonego i renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. Dzięki temu można mieć pewność, że zabieg przeprowadzony zostanie w sposób profesjonalny, a efekty będą bardzo zadowalające.

Czy wypełnienie zmarszczek jest bolesne?

Wiedząc, jak usunąć zmarszczki, warto wyjaśnić jeszcze, czy taki zabieg jest bolesny. Stosowane jest znieczulenie miejscowe, aby zwiększyć komfort pacjenta. Jest to bowiem zabieg całkowicie bezinwazyjny, dlatego nie ma potrzeby obawiać się procedurą zabiegu. Nie wymaga on późniejszej hospitalizacji, więc zaraz po jego zakończeniu wrócić można to normalnych obowiązków.

Jak pozbyć się zmarszczek domowymi sposobami?

 

Choć żadne domowe metody nie będą tak skuteczne jak zabieg w gabinecie medycyny estetycznej, to warto sobie pomóc także naturalnymi sposobami. Takie domowe metody nie zlikwidują zmarszczek, ale mogą sprawić, że nie będą się one pogłębiać. Dobrym pomysłem jest nakładanie na twarz maseczek odżywczych. Przykładem może być tu maseczka z dodatkiem miodu, soku z cytryny i soku z białej kapusty. Taką maseczkę warto nakładać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie peelingów.