etui

Jak wyczyścić etui na telefon?

Etui na telefon pozwalają zachować atrakcyjny wygląd telefonu, a może nawet dodać do niego dodatkowy design. Ponadto etui znacznie zmniejsza ryzyko zniszczenia telefonu, gdy przypadkowo go upuścisz. Czy nie jest to wspaniałe? Istnieje wiele materiałów, z których wykonywane są obudowy na telefon. Mogą być one plastikowe, gumowe, a nawet skórzane. Wszystkie charakteryzują się innymi cechami. Dobór etui powinien zależeć tylko i wyłącznie od Twoich upodobań, natomiast przy utrzymaniu go w czystości pomożemy Ci my. Może Ci się wydawać, że wyczyszczenie obudowy jest niezwykle trudne. Otóż nieprawda. W tym artykule dowiesz się jak wyczyścić etui na telefon oraz jak zastosować się do materiału, z jakiego zostało wykonane.

Jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon?

Pierwszym krokiem każdej dobrej sesji czyszczenia jest wyjęcie obudowy i odłożenie telefonu na bok, aby upewnić się, że możesz dostać się do wszystkich zakamarków po obu stronach obudowy. Nigdy nie używaj ostrych środków czyszczących do czyszczenia telefonu lub jego obudowy, ponieważ może to uszkodzić etui i przenieść się na telefon. Pomiń amoniak, wybielacz i środki do czyszczenia szkła, ponieważ mogą one być żrące, ścierne i mogą zawierać środki odbarwiające, które mogą zmętnić lub poplamić obudowę. Użyj mieszanki łagodnego mydła i ciepłej wody, aby stworzyć delikatny roztwór czyszczący. Zwilż czystą szmatkę, miękką szczoteczkę do szorowania lub szczoteczkę do zębów w mieszance mydła i wyczyść wnętrze i zewnętrze obudowy. Ostatnim krokiem będzie pozostawienie etui do wyschnięcia, a następnie wytrzyj je suchą ściereczką z mikrofibry, aby wchłonąć dodatkowe krople.

Wielu ludzi obawia się, że ich przezroczyste etui stanie się żółte. Przezroczyste etui na telefony są zwykle wykonane z silikonu, czyli polimeru, który jest popularny ze względu na jego niedrogie i elastyczne właściwości. Niestety polimery te żółkną z wiekiem. Ten naturalny proces ulega przyspieszeniu, gdy są wystawione na nadmierne ilości chemikaliów, światła i ciepła. Aby więc opóźnić okres żółknięcia Twojego etui, powinieneś przykładać baczną uwagę do tego, by unikać negatywnego oddziaływania na plastik.

 

Jak wyczyścić skórzane etui na telefon?

Skórzane etui na telefony najlepiej czyścić łagodnym roztworem. Skórzany pokrowiec można delikatnie wyczyścić łagodnym mydłem do rąk i wilgotną ściereczką z mikrofibry. Nanieś mydło na ściereczkę i równomiernie rozprowadź. Jeśli masz łagodny środek czyszczący, używaj go razem z suchą szmatką. Zawsze upewnij się, że jesteś tak delikatny, jak to możliwe podczas czyszczenia i suszenia, pocierając okrężnymi ruchami. Zapewni to, że nie rozciągasz skóry. Pamiętaj, że różne produkty i rozwiązania, których używasz do skórzanego etui, mogą zmienić jego wygląd i kolor, więc im prostsze czyszczenie, tym lepiej. Jeśli chciałbyś odnowić skórę, użyj do tego mydła siodłowego. Pamiętaj też, aby chronić skórzane etui przed wilgocią. Chociaż jest mało prawdopodobne, że będziesz wystawiać telefon na działanie wilgotnego środowiska, nigdy nie wiesz, kiedy może Cię złapać deszcz. Jeśli etui z prawdziwej skóry ulegnie zamoczeniu, naturalne olejki mogą wydostać się na powierzchnię, a następnie w końcu wyparować, powodując utratę miękkości i elastyczności skóry.

 

Jak usunąć klej z etui na telefon?

Proces ten może wydawać się trudny, jednakże wcale tak nie jest. Po prostu powinieneś najpierw dowiedzieć się, z jakiego dokładnie materiału składa się etui Twojego telefonu, aby uniknąć potencjalnych szkód oraz zniszczeń wywołanych złym doborem środka czyszczącego. Może on mianowicie zniszczyć Twoje etui poprzez charakterystyczne dla niego właściwości. Jak zatem usunąć klej z etui na telefon? Zacznij od zwilżenia wacika lub ręcznika papierowego czystym acetonem, dostępnym w sklepach z narzędziami lub w niektórych sklepach z artykułami kosmetycznymi. Zetrzyj klej papierowym kawałkiem acetonu, aż zacznie mięknąć. Gdy klej zmięknie, wytrzyj go czystą szmatką, aby go usunąć. Kontynuuj, aż cały klej zostanie usunięty. Sprawdź etui na telefon Samsung A50 z oferty Etuo!