prezent

Jak zapakować prezent?

Większości z nas więcej radości sprawia obdarowywanie innych podarunkami niż ich otrzymywanie. Dobrze przy okazji pamiętać, że niejednokrotnie ważniejsze od zawartości jest eleganckie i ozdobne opakowanie. Jak ładnie zapakować prezent? Możliwości czy pomysłów istnieje wiele, wystarczy odrobina kreatywności. Sprawdź jak zaskoczyć i ucieszyć bliską osobę!

Jak zapakować prezent w sposób oryginalny?

Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem są torebki papierowe na prezenty. Chociaż może się ono wydawać pójściem na łatwiznę, obecnie producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek opcji nie tylko w różnej kolorystyce i o wielu kształtach, ale także z tematycznymi napisami.

Najmłodszych z pewnością ucieszą motywy z ulubionych bajek, a starszych wzory kwiatowe lub nawiązujące do wykonywanego zawodu czy hobby. Śmieszne napisy zdobiące torebki papierowe na prezenty mogą nawiązywać do wieku, okazji lub sytuacji życiowej. Jednak nie każdy przedmiot ma kształt bądź wielkość umożliwiającą umieszczenie go w takim opakowaniu.

Jak zapakować prezent w przypadku dużego przedmiotu bądź takiego o nieregularnych kształtach?

Jeżeli podarek jest już w firmowym kartonie, wystarczy opakować go w ozdobny papier. Przydadzą się oczywiście nożyczki, taśma klejąca, wstążki, sznurek lub inne elementy dekoracyjne, które można dodatkowo nakleić na paczkę.

Jeśli nie mamy wprawy, w większości galerii handlowych znajdują się stoiska, gdzie istnieje możliwość skorzystania z fachowej pomocy ekspedientek. Jednak zdobycie umiejętności obejmujące to, jak ładnie zapakować prezent, może przydać się niejednokrotnie. Poza tym osobiste zaangażowanie i włożenie serca w przygotowanie prezentu uczyni go cenniejszym oraz bardziej osobistym.

Kiedy przedmiot ma nieregularny kształt, dobrym rozwiązaniem może okazać się owinięcie go celofanem, tiulem lub kolorową bawełną i przewiązanie wstążką albo sznurkiem. Warto związać go tylko u góry bądź z obu stron, uzyskując kształt cukierka, a do dekoracji użyć przykładowo sztucznych kwiatów. Taki prezent będzie z pewnością wyglądał stylowo i oryginalnie.

Jak zapakować prezent na urodziny?

Myśląc o tym, jak zapakować prezent na urodziny, warto wziąć pod uwagę preferencje oraz upodobania jubilata. Torebki papierowe i w tym wypadku zdadzą egzamin, zwłaszcza gdy będą wywoływały zabawne skojarzenia z konkretną rocznicą urodzin danej osoby. Oczywiście, ponownie w zależności od rodzaju, wielkości i kształtu prezentu skorzystać można z papieru albo celofanu. Niezastąpionymi dodatkami są wszelakie ozdoby w postaci wstążek, naklejek, rozetek czy bilecików.

Jeśli jubilat jest miłośnikiem słodyczy, odpowiedź na pytanie dotyczące tego, jak zapakować prezent, staje się wręcz oczywista – dodając jakiś słodki dodatek, czy to w postaci cukierków przymocowanych jako dekoracja, czy niebanalnych czekoladek uzupełniających zawartość podarunku.

Jubilatom śledzącym aktualne trendy ekologiczne spodoba się zapewne opakowanie w stylu zero waste, zgodne z filozofią, aby niczego nie marnować. Tu wykorzystać można stare gazety, brązowy papier, papierowe torby po zakupach czy nawet papier śniadaniowy. W tej sytuacji zasadne będzie sięgnięcie po naturalne dodatki lub ozdoby jak choćby laski cynamonu, domowe pierniczki, szyszki czy suszone pomarańcze. Pomysłów na to, jak zapakować prezent na urodziny, jest wiele, ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Jak ładnie zapakować prezent biznesowy?

W tym wypadku obowiązują trochę inne zasady. Opakowanie nie może być żartobliwe czy niedbałe, gdyż świadczy o wizerunku firmy. Tu sprawdzą się personalizowane torebki papierowe na prezenty lub ozdobne pudełka z logo danej instytucji.

Prezenty biznesowe to często zestaw gadżetów firmowych i słodyczy, dlatego dobrym rozwiązaniem są pudełka na magnes z symbolem firmy lub przezroczystym okienkiem prezentującym zawartość. Równie dobrze wyglądać będą kosze prezentowe z wikliny, wypełnione najczęściej słodyczami, kawą, herbatą, kubkami lub kalendarzami z emblematem firmowym oraz owinięte celofanem, który może dodatkowo zostać przewiązany firmową taśmą. Estetyczne, minimalistyczne oraz eleganckie podarunki spotkają się z uznaniem zarówno kontrahentów, jak i klientów.