prawnik

Jak znaleźć dobrego prawnika? Czym się kierować przy wyborze?

Prawnik ma być taką osobą, której głównym zadaniem będzie pozbycie się wszystkich problemów czy też fachowe doradztwo. Wszystkie osoby zainteresowane usługami takich osób, pokładają w nich wielkie nadzieje. Warto więc upewnić się, że do czynienia ma się z naprawdę dobrym prawnikiem, który będzie wiedział, jak zabrać się do działania. Oto kilka podstawowych zasad, który pomoże odpowiedzieć sobie na pytanie - kto?

Dobra opinia wśród klientów

Polecany prawnik Zgierz musi cieszyć się dobrą opinią wśród swoich klientów. Warto porozmawiać ze swoimi znajomymi odnośnie tego, czy są w stanie polecić danego adwokata. Duża część społeczeństwa korzysta z usług specjalistów prawa. Całkiem możliwe, że ktoś będzie miał pod ręką zaufaną osobę. Aczkolwiek, jedna osoba to nie podstawa do tego, aby komuś zaufać. Nie można bowiem zapomnieć o tym, ze takich opinii nie brakuje w internecie. Nawet jeżeli bliska osoba poleca danego prawnika - zawsze należy sprawdzić, co na dany temat ma do powiedzenia świat wirtualny. Tym bardziej będzie można upewnić się, że jest to osoba godna zaufania lub też wręcz przeciwnie. Nigdy nie można pomijać negatywnych opinii.

Wiek prawnika

Ktoś może powiedzieć, że to przesada, ale warto sprawdzić, w jakim wieku jest dany prawnik. Czy to oznacza, że należy wybierać tylko tych starszych, bardziej doświadczonych? Poniekąd tak. Są oni w stanie wzbudzić respekt (nawet w sędzi) swoim wyglądem, odpowiednią prezencją. Nie od dziś wiadomo, że osobom starszym okazuje się zdecydowanie większy szacunek. Tylko że tym adwokatom bardziej doświadczonym, którzy już od wielu lat działają na sali sądowej, niekiedy brakuje młodzieńczej werwy, energii, zaangażowania. Nie śledzą oni na bieżąco wszystkich zmian w prawie. Niby chcą, ale właściwie są już tak zmęczeni, że do poszczególnych spraw podchodzą pobieżnie. W młodym duchu znaleźć można lepszego ducha do walki, więcej zaangażowania, chęci. Warto więc zwrócić uwagę na taką kancelarię, gdzie można spotkać prawników w różnym wieku. Będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Specjalizacje prawnicze

Polecany prawnik w Zgierzu powinien posiadać odpowiednie specjalizacje. Tzn. przed finalnym wyborem, trzeba upewnić się, że dana osoba będzie w stanie podjąć się danej sprawy. Dla przykładu można podać tutaj chociażby wsparcie podmiotów gospodarczych w ich działalności, np. negocjacje kontraktów, sprawdzenie umów oferowanych pracownikom. Nie każda kancelaria prawnicza specjalizuje się w tego typu sprawach. Warto więc upewnić się, że dany adwokat będzie w stanie wspierać swoich klientów wiedzą, a także doświadczeniem.

Doświadczenie prawnicze

Tak, warto dać szansę młodym adeptom specjalizacji prawniczej, no bo w końcu muszą zdobyć kiedyś to doświadczenie. Tylko że dobre chęci niekiedy nie wystarczą, jeżeli chodzi o wyjątkowo skomplikowane sprawy. Warto więc sprawdzić doświadczenie prawnika - ilość spraw, jakie udało mu się poprowadzić, w tym wygrać lub przegrać. Dokonania prawnika są bardzo ważne. Młodzi adwokaci w pierwszej kolejności powinni dopracować swoje szlify pod okiem bardziej doświadczonych osób, aby potem móc myśleć o tym, aby samodzielnie rozwinąć skrzydła - jeżeli taki będzie ich wybór.

Porozumienie z klientem

Rozmowa pomiędzy adwokatem a klientem musi być prowadzona w przyjemnej, miłej atmosferze. Nie chodzi tu o kumpelskie pogaduszki, ale o to, aby pomiędzy obiema stronami zawiązała się nić porozumienia. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko dzięki temu będzie można obdarzyć swojego prawnika zaufaniem. Jeżeli nie zostanie zawiązane prawidłowe porozumienie pomiędzy obiema stronami, lepiej poszukać dalej. Może adwokat nie zawsze będzie owijał w bawełnę, przyznając, jak tak naprawdę wygląda dana sytuacja. No ale przecież chyba żadna osoba nie oczekuje tego, że prawnik będzie traktował go jak kilkuletnie dziecko.

Dobry prawnik to podstawa, dlatego należy wybierać go z wielką starannością, uwzględniając przy tym stawki, jakie proponuje za swoje usługi. Aby te nie były zbyt wygórowane, ani za niskie.