KRUSZYWO DO KAMIENNEGO DYWANU - RODZAJE I CENA

Kamienny dywan to znakomity sposób na urozmaicenie przestrzeni. Różnorodność materiałów, z których może być wykonany sprawia, że każdy może dostosować rozwiązanie do swoich osobistych preferencji. W tym artykule zaproponujemy kilka możliwości, z których możesz skorzystać przy projektowaniu Twojej własnej, unikalnej posadzki.

Dlaczego warto wybrać kamienny dywan?

Powodów, dla których jest on dobrym wyborem przy aranżacji budynku, jest bardzo wiele. Oto kilka z nich:

Powłoka kamiennego dywanu jest mrozoodporna znakomicie sprawdzi się na tarasie w sytuacji, kiedy chcemy uniknąć kosztów eksploatacji materiału, które występowałyby w przypadku zastosowania chociażby drewnianych paneli

Kamień doskonale przewodzi ciepło kamienny dywan świetnie będzie funkcjonował w przypadku podłóg podgrzewanych, w pełni oddając produkowane przez podkład ciepło.

Powierzchnia kamiennego dywanu jest naturalnie antypoślizgowa nie musimy starać się o dodatkowe powłoki czy zabezpieczenia, zapobiegające upadkowi

Kamienny dywan nie wymaga szczególnej troski jego powłoka jest sama w sobie bardzo trwała. Z łatwością usuniemy z jego powierzchni wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy wilgoć. Ponadto jest ona mało podatna na uszkodzenia mechaniczne i zadrapania.

Kamienny dywan jest rozwiązaniem uniwersalnym możesz go zastosować w każdym pomieszczeniu w domu oraz w dowolnym miejscu ogrodu, nadając posadzce nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także trwałość i funkcjonalność.

Jakie wybrać kruszywo?

Odpowiednie kruszywo pozwoli spersonalizować kamienny dywan i wydobyć piękno z każdego miejsca, w którym postanowisz go wyłożyć. Jakie możliwości mamy do wyboru i czym różnią się od siebie poszczególne materiały?

Kruszywo z kamieni możesz stworzyć z niezliczonej liczby minerałów oraz ich kombinacji z innymi materiałami. Są to między innymi:

• Żywica epoksydowa z piaskiem kwarcowym – drobne, estetyczne kruszywo – znakomicie sprawdzi się zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i do wnętrz budynków,

• Kruszywo kwarcowe – ostre kruszywo o jaskrawym kolorze – świetne uzupełnienie kolorystyczne każdego stylowego ogrodu.

Kruszywo na kamienny dywan możesz wybrać spośród bogatej oferty, dostępnej w tym sklepie internetowym. 

Przy aranżacji przestrzeni z jego pomocą ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia – możesz dowolnie łączyć kolory i fakturę stosowanego kruszywa wedle własnego uznania. 

Kamienny dywan - ile kruszywa na m2?

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, związane z tworzeniem kamiennego dywanu, ilość potrzebnego kruszywa będzie zależała głównie od Twoich oczekiwań w zakresie grubości tworzonej powierzchni. Z reguły jednak będziesz potrzebował około 10 kg kamieni, żeby zapełnić nimi metr kwadratowy posadzki.