masaż

Masaż próżniowy - co to jest? Jakie daje efekty?

Podstawowym zadaniem zabiegu, jakim jest masaż próżniowy, będzie wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki lub określonych części ciała. Masaż próżniowy pozwala na pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu, jest też skuteczny we wsparciu organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym. Sam zabieg jest nieinwazyjny oraz całkowicie bezbolesny, i co ważne nie trzeba się do niego specjalnie i długo przygotowywać.

Masaż próżniowy co to takiego?

Zabieg polega na wykorzystaniu specjalnie wytworzonego podciśnienia, którego zadaniem jest wytworzenie próżni. Dzięki dedykowanej do zabiegu aparaturze skóra zasysana jest do środka, a osoba wykonująca zabieg przesuwa łagodnie głowicę sprzętu po określonej okolicy ciała. Pacjent poddający się masażowi dodatkowo ubrany jest w specjalny kostium, którego zadanie to ułatwienie przesuwania głowicy oraz umożliwienie dotarcia nawet w najbardziej niedostępne i kluczowe miejsca. Do najbardziej powszechnych obszarów poddawanych zabiegowi masażu próżniowego wyróżnić należy:
  • masaż próżniowy na cellulit, któremu poddawane są takie okolice, jak uda, pośladki czy brzuch,
  • masaż próżniowy biustu, także dla kobiet po operacji mastektomii,
  • masaż próżniowy twarzy, którego zadaniem jest korekta owalu twarzy oraz nadanie skórze elastyczności.

Masaż próżniowy - jak często wykonywać?

Zabiegi masażu próżniowego powinny być wykonywane regularnie, najlepiej w kilkudniowych odstępach. Częstym pytaniem osób rozpoczynających swoją przygodę z tym zabiegiem jest: masaż próżniowy, ile zabiegów wykonać, aby przyniósł efekty? Specjaliści zalecają wykonanie co najmniej 12 sesji, przy czym widocznych efektów należy spodziewać się po kilku profesjonalnie przeprowadzonych zabiegach. Bywa często tak, że pierwsze rezultaty widać już po jednym zabiegu i w tym przypadku mowa tu o wygładzeniu skóry oraz przyspieszonym krążeniu krwi. Warto jednak pamiętać, że aby szybko i długotrwale cieszyć się efektami zabiegu należy zmienić swoje codzienne nawyki. Zalecane jest picie dużych ilości wody, spożywanie nieprzetworzonych produktów, włączanie do codziennej diety dużej ilości warzyw i owoców oraz regularna aktywność fizyczna. Powinno się także odstawić używki, takie jak alkohol i papierosy.

Masaż próżniowy efekty

Efekty masażu próżniowego to przede wszystkim znaczące polepszenie jędrności skóry oraz przyspieszenie metabolizmu. Masaż próżniowy pozwala na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz zredukowanie cellulitu. Polecany jest także osobom borykającym się z rozstępami, rozciągniętą, wiotką i pozbawioną sprężystości skórą. Regularnie wykonywany zabieg masażu próżniowego pozwala na przeciwdziałanie oznakom starzenia się skóry, spłyca i wygładza powstałe zmarszczki oraz zmniejsza przebarwienia. Dzięki poprawie ukrwienia skóry będzie idealny dla osób z osłabionym układem immunologicznym oraz borykających się z zastojem wody w organizmie. Efekty masażu próżniowego utrzymują się przez długi czas, pod warunkiem dbania o właściwą dietę, nawodnienie organizmu oraz aktywność fizyczną.

Masaż próżniowy przeciwwskazania i wskazania do zabiegu

Masaż próżniowy powinien być wykonywany przez doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. Odpowiednia osoba będzie w stanie określić czy zabieg może być wykonany i czy nie niesie za sobą ryzyka żadnych powikłań. Do najważniejszych przeciwwskazań do masażu próżniowego zaliczyć należy problemy związane z krążeniem (takie jak żylaki, zaburzenia krzepliwości krwi), trwającą ciążę, padaczkę, istniejące choroby skóry, do których zaliczyć można trądzik, owrzodzenia, stany zapalne. Z zabiegu powinny zrezygnować także osoby cierpiące na choroby nowotworowe oraz niewydolność narządów w szczególności nerek oraz wątroby. Zabieg masażu próżniowego z powodzeniem mogą wykonywać osoby zmagające się z obrzękami (np. limfatycznymi czy pourazowymi), uprawiające sport w celu leczenia kontuzji, kobiety po mastektomii celem uśmierzenia pojawiającego się bólu oraz borykające się z nadwagą i otyłością.

Masaż próżniowy opinie

Osoby, które zdecydowały się na poddanie się zabiegowi masażu próżniowego, chwalą przede wszystkim jego skuteczność oraz niewielką inwazyjność. Wiele osób podkreśla możliwość osiągnięcia szybkich i widocznych efektów już po kilku pierwszych zabiegach. Co ważne, jest on bezbolesny, pozwala się odprężyć oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Kobiety szczególnie chwalą zabieg z uwagi na możliwość szybkiej redukcji cellulitu, poprawę elastyczności i napięcia skóry oraz silne działanie przeciwstarzeniowe.