prezent

Oryginalny prezent na Dzień Ojca - nietypowe propozycje

Dzień ojca to międzynarodowe święto okazywania wdzięczności i szacunku wszystkim tatom. W różnych krajach jest obchodzone w innych terminach, czasem jest to data stała, ale też często ruchoma. Największa liczba krajów obchodzi to święto w czerwcu: w Danii jest to 5 czerwca, na Litwie pierwsza niedziela czerwca, w Austrii druga niedziela czerwca, a we Francji, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz na Ukrainie w trzecią niedzielę czerwca. W naszym kraju obchodzimy Dzień Ojca niezmiennie 23 czerwca i ta data zawsze stawia przed dziećmi pytanie, jaki prezent na Dzień Ojca wybrać, aby go pozytywnie zaskoczyć i uszczęśliwić.

Coś dla ojców uwielbiających adrenalinę

Co kupić na Dzień Ojca, jeśli tata jest fanem adrenaliny i mocnych wrażeń? W internecie jest teraz wiele stron, na których można kupić różnorodne vouchery. Można je później wykorzystać na skok ze spadochronem, lot balonem czy jazdę samochodem wyścigowym. Miejsca, w których wykonywane są takie niespodzianki, znajdują się w zasadzie w każdym większym mieście, a ceny są naprawdę atrakcyjne. Ciekawym i nietuzinkowym prezentem będzie na pewno wybór tunelu aerodynamicznego w prezencie. Lot w takim tunelu to niezwykła przygoda, która pozwala oderwać się od ziemi za pomocą podmuchu powietrza o szybkości 200 kilometrów na godzinę.

Dla miłośników kolekcjonowania 

Jednak nie wszyscy ojcowie uprawiają sporty ekstremalne, czy to względu na stan zdrowia, czy też na brak zainteresowania tym tematem. Jednak i dla takich rodziców można wymyślić ciekawy prezent na Dzień Ojca! Kolekcjonowanie różnego rodzaju rzeczy to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, ponieważ ma się wtedy cel, do którego chce się dążyć, a przy tym można się tym zajmować niezależnie od wieku. Ciekawą propozycją będzie kupienie tacie banknot z dalekiego kraju. Niektóre są naprawdę niedrogie, a są różnokolorowe i można dzięki temu dowiedzieć się czegoś o historii kraju, z którego pochodzi. Być może będzie to początek nowej kolekcji, która w przyszłości może okazać się niezwykle cenna. Można nawet zdecydować się na zbieranie monet okolicznościowych emisji Narodowego Banku Polskiego lub zainwestować w jakąś złotą monetę lub niewielką sztabkę, która nigdy nie straci na swojej wartości.

Dla wielbicieli dobrych trunków

Prezent na dzień ojca może też być naprawdę prosty, ponieważ przede wszystkim liczy się przecież gest oraz pamięć, a nie to, ile pieniędzy wyda się na ten upominek. Dlatego prawie zawsze dobrym pomysłem będzie zakup ulubionego alkoholu i oficjalne wręczenie go 23 czerwca. Jest to teoretycznie prosty prezent, jednak można go w bardzo prosty sposób urozmaicić - albo pakując go w jakiś niestandardowy sposób, albo tworząc własnoręcznie oryginalną etykietę. Można też zdecydować się na samodzielne zrobienie jakiegoś smakowego likieru, na który przepis znajdziesz na różnych forach internetowych. Całość można przelać do butelki w ciekawym kształcie, która kosztuje kilkanaście złotych, a efekt zaskoczenia będzie zdecydowanie gwarantowany.

A może coś do ubrania?

Na wielu stronach internetowych znajdują się różne części odzieży z gotowymi nadrukami, które świetnie sprawdzą się jako prezent na Dzień Ojca. Warto się zdecydować na koszulkę, bluzę lub nawet breloczek, portfel czy poduszkę z nadrukiem, na którym można umieścić wasze rodzinne zdjęcie. Taki prezent nie będzie drogi, ale dla bardziej sentymentalnych ojców będzie wspaniałą pamiątką, która będzie przypominała o tym szczególnym dniu jeszcze przez długie lata. Już wiesz, jak stworzyć oryginalny prezent na Dzień Ojca. Nie pozostaje więc nic innego, jak zdecydować się, jaki pomysł najlepiej nada się do realizacji. Następnie trzeba ładnie go zapakować i wręczyć w tym ważnym dniu. Niezależnie od tego, na jaki upominek się zdecydujesz, na pewno sprawisz tym niezwykłą radość obdarowanemu. Prezent od serca sprawi, że Twój tata z pewnością będzie miał co wspominać, a być może będzie to przeżycie, o którym nie zapomni do końca życia. Pozostań otwarty na inne pomysły, ponieważ inspiracji jest naprawdę mnóstwo.