hotel

Pokoje do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym - idealne miejsce na wakacje

Kazimierz Dolny to malownicze miasto położone w województwie lubelskim nad Wisłą. Zachwyca swoją historią i architekturą. Co więcej, na jego terenie znajduje się wiele cennych zabytków oraz licznych atrakcji. Kazimierz Dolny to idealne miejsce na wakacyjną wycieczkę z całą rodziną czy romantyczny wyjazd z partnerem.

Kazimierz Dolny - najpopularniejsze atrakcje turystyczne

Będąc w Kazimierzu Dolnym, nie można narzekać na nudę. W mieście tym znajduje się bardzo dużo atrakcji, które przyciągają turystów z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy.

Rynek - serce Kazimierza Dolnego

Rynek stanowi centralny punkt Kazimierza Dolnego. W okresie letnim tętni życiem od rana do nocy. Gromadzą się na nim mieszkańcy, turyści i artyści. Na jego obszarze dostępne są liczne kawiarnie, restauracje oraz sklepy z pamiątkami.

Co ciekawe, wybrukowany rynek Kazimierza Dolnego przez wieki zmieniał swój wygląd. A to wszystko za sprawą pożarów, do których dochodziło w drewnianych, średniowiecznych kamienicach.

Warto dodać, że rynek w Kazimierzu Dolnym podzielony jest na dwie części - starszą i nowszą. Pierwsza z nich znajduje się na wyższym poziomie, w pobliżu kościoła parafialnego. Natomiast druga położona jest niżej i obejmuje większy obszar. Rynek otaczają kamienice, które przyciągają wzrok swoją niezwykłą architekturą.

Studnie w Kazimierzu Dolnym

Studnie stanowią popularny symbol Kazimierza Dolnego. Jedna z nich znajduje się w dolnej części rynku. Zbudowana została w XIX wieku, a swoją wyjątkową estetykę zawdzięcza Janowi Witkiewiczowi - polskiemu architektowi. Posiada efektowne detale, np. zdobiony kran. Inne, nieco mniejsze studnie można znaleźć także w górnej części miasta oraz na ulicy Lubelskiej i Krakowskiej.

Wąwozy lessowe

To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Kazimierzu Dolnym. Spacer wąwozami zapewnia wspaniały relaks i wyciszenie. Ponadto pozwala odciąć się od zgiełku oraz odpocząć.

Do najbardziej znanych wąwozów zlokalizowanych w Kazimierzu Dolnym zalicza się: Wąwóz Dół, Wąwóz Korzeniowy Dół, Wąwóz Małachowskiego i Wąwóz Plebanka. Za najpiękniejszy oraz najpopularniejszy uznawany jest drugi z nich. Znajduje się w niewielkiej odległości od centrum.

Wzgórze Trzech Krzyży

Jeśli chcesz popodziwiać panoramę Kazimierza Dolnego, to koniecznie musisz wspiąć się na Górę Trzech Krzyży. Wejście nie jest strome i trudne do pokonania, więc bez obaw można zabrać ze sobą dzieci. Znajdujące się na wzgórzu krzyże zostały postawione w 1708 roku na pamiątkę zwalczenia wśród mieszkańców epidemii cholery.

Pokoje do wynajęcia - Kazimierz Dolny

Szukasz pokojów do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym? Wybór jest bardzo duży. Jeśli jednak chcesz cieszyć się wysokim komfortem, zdecyduj się na obiekt znajdujący się w niedużej odległości od centrum i różnorodnych atrakcji.

Wybierz pokój z prywatną łazienką i dużym, wygodnym łóżkiem. Postaw na lokal, w pobliżu którego zlokalizowana jest polecana restauracja, gdzie będziesz mógł zamówić posiłki czy wypić filiżankę kawy.

Aby wyszukać obiekty noclegowe, wpisz w przeglądarkę: „pokoje do wynajęcia - Kazimierz Dolny”. Porównaj oferty i wybierz tę najlepszą!