strój sportowy

W co należy wyposażyć młodego piłkarza?

Piłka nożna bez wątpienia jest najpopularniejszym oraz najbardziej dochodowym sportem na świecie. Najpiękniejsze jest w niej to, że jest ona dla każdego. Najmłodsi oglądają najbardziej prestiżowe rozgrywki w telewizji, po czym zakochują się w tej magicznej grze. Właśnie tak rodzi się pasja do piłki nożnej, którą należy pielęgnować oraz dbać o nią, ponieważ w przyszłości może przynieść wiele radości. Zamierzasz pomóc Twojemu dziecku w wejściu na szczyt i nie wiesz jak to zrobić? Trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się, co kupić dla małego piłkarza, aby wesprzeć go w jego przygodzie z piłką.

Jak powinien wyglądać zestaw małego piłkarza?

1. Klubowy strój sportowy

Niezbędnym elementem zestawu małego piłkarza będzie oczywiście strój sportowy. Powinien zawierać on sportową koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki oraz odpowiednie rozmiarowo getry. Nie mogą być one zbyt duże, ponieważ może to sprawiać uczucie dyskomfortu podczas gry. To, na jaki design stroju się zdecydujesz, powinieneś omówić z Twoim dzieckiem. Świetnym pomysłem będzie nabycie stroju jego ulubionej drużyny. Sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli zapisujesz swojego młodego sportowca do akademii piłkarskiej. Wtedy powinieneś zakupić strój narzucony przez szkołę piłkarską, który będzie jednakowy dla wszystkich członków zespołu.

2. Buty piłkarskie

Kolejną bardzo ważną rzeczą, jaką powinieneś kupić małemu piłkarzowi będzie odpowiednie obuwie piłkarskie. Najlepszą opcją będzie zakup dwóch par butów. Mianowicie będą to plastikowe korki, zwane lankami, które idealnie sprawdzą się na boiskach trawiastych, a także drugi model przeznaczony na boiska sztuczne, takie jak orlik, czyli szutrówki. Kupując buty pasujące do nawierzchni boiska, zapewnisz dziecku komfort gry oraz likwidujesz potencjalne ryzyko kontuzji lub obciążeń spowodowanych złym doborem obuwia. Na ten moment na rynku znajduje się mnóstwo wartych uwagi butów. W największym stopniu na uwagę zasługują buty takich firm jak Nike, Adidas i Puma. Ich cena nie będzie bardzo wygórowana, jeśli mowa o butach dziecięcych. Pamiętaj, że kolorowe korki obecnie są w modzie.

3. Ochraniacze

Trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze. Aby uniknąć jakichkolwiek kontuzji, potrzebne będą ochraniacze piłkarskie, które są odpowiedzialne za ochronę przed urazami. Należy dobrać odpowiedni rozmiar w stosunku do wzrostu dziecka, aby nie przeszkadzały w trakcie gry. Mają one stanowić element ochronny, aby mały piłkarz czuł się na boisku bezpiecznie oraz pewnie. Będą one skuteczne w kontaktowych pojedynkach i skutecznie zniwelują ryzyko kontuzji. Najlepsze w produkcji ochraniaczy okazują się firmy Nike oraz Adidas.

4. Odpowiednia piłka

Piłka to nieodłączny element tego sportu. Właśnie dlatego powinieneś zadbać, aby była ona jak najlepsza oraz jak najlepiej przystosowana do wymagań i oczekiwań młodego sportowca. Istnieje kilka rozmiarów piłek, więc dobrze będzie przejść się z dzieckiem do sklepu stacjonarnego i sprawdzić, jaka będzie odpowiednia. Nie możesz kupić za dużego modelu, ponieważ wtedy gra może okazać się zbyt trudna. Nie może być on też za mały, gdyż istnieje ryzyko, że będzie zostawał pod nogami i stwarzał utrudnienia. Jeśli dokonasz już wyboru rozmiaru, zastanów się nad marką piłki. Godne polecenia ponownie będą Nike, Adidas i Puma. Ważne jest to, aby piłka nie była też napompowana zbyt mocno, bo może to zniechęcić dziecko do dalszej gry. Ostatnim elementem będzie design piłki, który, jak dobrze wiemy, w oczach dziecka będzie najważniejszy, dlatego drogi rodzicu - postaraj się i wybierz tę najładniejszą!

5. Strój na chłodniejsze treningi

Z czasem nadejdzie taki okres w roku, kiedy pogoda nie będzie sprzyjała grze w piłkę. Wtedy powinieneś zaopatrzyć dziecko w komplet grubszych ubrań. Będą to: bluza, kurtka ortalionowa, długie dresy, rękawiczki, komin oraz czapka. Posiadając taki zestaw, żadna pogoda nie będzie już przeszkodą. Możesz mieć też pewność, że Twój mały piłkarz nie przeziębi się podczas treningu i będzie gotowy do dalszych ćwiczeń.