zegarek

Polecane zegarki - jaki wybrać?

Wyobraź sobie, że znalazłeś idealny szwajcarski zegarek - podoba Ci się jego kolor, design, jakość i cena. Pozostaje tylko przymierzyć go i zobaczyć jak leży na nadgarstku. Ale czasami masz wrażenie, że coś jest nie tak, że zegarek nie uzupełnia harmonijnie Twojego wizerunku, a nawet jest czymś zbędnym. W ludzkiej naturze leży dążenie do harmonii i równowagi, niezależnie od tego, czy wybieramy zegarek, ubrania czy dom - zwracamy uwagę na właściwe proporcje. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć kilka rzeczy przy wyborze rozmiaru zegarka na rękę.

Każdy mężczyzna i każda kobieta chce uzupełnić swój wizerunek stylowym dodatkiem. Obecnie produkuje się ogromną liczbę tzw. smartwatchów z dotykowym wyświetlaczem, liczącym ilość kroków i odległości oraz innymi przydatnymi funkcjami. Pozostają jednak zwolennicy klasyki, którą dostarczają zegarki Tissot - tarcza, w tych zegarkach może być ze wskazówkami lub elektroniczna, z paskiem metalowym lub skórzanym, prosta lub z dodatkowymi funkcjami.

Średnica obudowy

Średnica obudowy jest najbardziej zauważalnym i oczywistym parametrem zegarka. Zegarki męskie są zazwyczaj dostępne w rozmiarach od 38 do 46 mm. Wszystkie zegarki większe niż 46 mm to specyficzne modele dla szczególnie dużych nadgarstków lub zegarki sportowe. Zegarki mniejsze niż 38 mm są zegarkami damskimi i często traktowane są jako biżuteria.

Aby poznać rozmiar odpowiedniej tarczy, zmierz swój nadgarstek za pomocą taśmy mierniczej lub specjalnej bransolety w salonie zegarmistrzowskim. Jeśli miarka wskaże 15-18 cm, będziesz zadowolony z zegarka o średniej średnicy obudowy 38-42 mm. Jeśli masz większą dłoń, a obwód nadgarstka jest większy niż 19 cm, wybierz większy zegarek - o średnicy 44-46 mm. Główną zasadą jest to, że końcówki obudowy nie mogą wykraczać poza szerokość nadgarstka. Taki zegarek ma każdy, niezależnie od tego, czy coś wie na temat luksusowych zegarków szwajcarskich, czy nie.

Grubość obudowy

Najczęściej grubość - lub wysokość - obudowy jest bezpośrednio związana z jej średnicą. Obecnie istnieje ogromny wybór, o średnicy 38-42 milimetrów i standardowej grubości 6-7 milimetrów. Modele o większej średnicy mają wysokość około 9 mm.

Szerokość bransoletki lub paska

Projekt inteligentnego zegarka wymaga, aby szerokość bransolety lub paska była w przybliżeniu równa połowie średnicy obudowy. Na przykład, dla zegarka z 40 mm obudową, szerokość paska wynosi 20 mm. Zwróć uwagę na materiał. Skórzany lub materiałowy pasek będzie wyglądał stylowo i elegancko na średniej wielkości dłoni. Metalowa bransoleta zawsze wygląda nieporęcznie i dobrze komponuje się z większymi zegarkami. Jednak metal z cienkimi ogniwami, lub splotem mediolańskim, będzie również dobrze wyglądał na mniejszym zegarku.

Pozostałe informacje

Zalecamy uważne przyjrzenie się wielkości i liczbie detali: cyfry, markery, liczniki, okno daty, koronka i przyciski chronografu. Wszystkie te detale wizualnie wzbogacają zegarki Tissot.

Rozmiar zegarka na rękę musi być dobrany bardzo starannie. Kluczem do właściwego rozmiaru każdego zegarka jest to, że jesteś wygodny i komfortowy w nim. W każdym razie, nie przegap okazji, aby przymierzyć model, który Ci się podoba.

Zegarki Tissot - szwajcarska precyzja

Od początku istnienia firmy jej produkty były co roku zmieniane i ulepszane, stopniowo stając się przedmiotem zegarmistrzostwa. Wysoka jakość stała się charakterystyczną cechą produktów tej marki. Jest to zegarek, który każdy entuzjasta może dostrzec gołym okiem. Ale jak to się stało, że skromny zegarek do nurkowania stał się taką ikoną? To nie jest tylko piękny zegarek, w końcu wiele innych zegarków z tej epoki jest równie dobrze zaprojektowanych. Każdy kolekcjoner ma taki zegarki Tissot w swoim arsenale. A dla tych, którzy nie są jeszcze zaznajomieni ze sztuką zegarmistrzostwa, ale chcą się wyróżniać wśród tych wokół nich, jest to najlepsza opcja. Żaden inny zegarek nie mówi więcej o statusie i pozycji społecznej niż zegarki Tissot.

Wszechstronność to kolejny powód, dla którego wszyscy tak bardzo kochają firmę Tissot. Po pierwsze, jest to doskonały zegarek do spacerowania. Po drugie te zegarki nadają się na każdą inną okazję (spotkanie biznesowe, basen, wesele, camping). Nawet po wprowadzeniu zielonej tarczy, zegarek ten jest rozpoznawalny na całym świecie dzięki swojemu wzornictwu.