expo

Expo 2020 Dubai - co warto zobaczyć?

Expo Dubaj jest pierwszą Wystawą Światową, która pierwszy raz odbyła się na Bliskim Wschodzie oraz została zorganizowana przez kraj arabski. Jako hasło przewodnie wystawy ustalono slogan - „Łącząc umysły, tworząc przyszłość”. Nasz kraj był jednym ze 192 państw, które zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu. Expo 2020 Dubai - co warto zobaczyć?

Expo 2020 Dubai - atrakcje

Wraz z nadejściem pandemii mogliśmy zaobserwować wiele zmian, również w zmianie daty planowanych na rok 2020 wydarzeń. Letnie Igrzyska Tokio 2020, odbywający się raz na pięć lat Konkurs Chopinowski, a także Expo 2020 Dubai. Ta wysoce kreatywna wystawa to niezwykła impreza, w której biorą udział zarówno niewielkie, niezbyt zamożne państwa, jak i największe potęgi gospodarcze, kulturalne oraz technologiczne. Wystawa miała odbyć się w 2020 roku, jednak ze względu na panujące w związku z koronawirusem obostrzenia, jej datę przeniesiono na rok 2021. Expo 2020 to wielkie wydarzenie dla Dubaju, ponieważ po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w kraju arabskim. To niesamowita okazja, by jak najlepiej zaprezentować się innym, a także pokazać ciekawy projekt, który zachwyci pozostałe państwa.

Expo 2020 Dubai - co warto zobaczyć?

Dubaj jest niesamowitym miastem, w którym szejkowie konsekwentnie dbają o budowanie marki. Wieżowce, głębokie baseny, luksusowe hotele to tylko nieliczne z urozmaiceń, które mogliśmy zobaczyć na Expo Dubai 2020. To niezwykle poważne przedsięwzięcie, w którego przygotowaniu wzięło udział szereg maksymalnie zaangażowanych osób. Wystawa jest niesamowitą okazją do przyjrzenia się dorobkowi różnych państw, a także wyjątkowej możliwości porównania swoich przekonań o świecie z tym, w jaki sposób widzą go inni ludzie z odmiennych kontynentów.

Na Expo 2020 swoje pawilony wystawiło ponad 190 krajów, z którymi ciężko zapoznać się podczas krótkiego pobytu. Jednak istnieje kilka zaprezentowanych w 2021 roku atrakcji, którym warto, abyśmy się bliżej przyjrzeli. Jedną z nich jest brama wejściowa, której projekt został stworzony przez brytyjskiego architekta Asifa Khana. Nie sposób się nią nie zachwycić, gdyż posiada wysokie wrota aż na 21 metrów. Co więcej, to wyjątkowo lekka, ażurowa konstrukcja, która została wykonana z włókna węglowego nowoczesną techniką druku 3D. Kolejnym wartym uwagi budynkiem jest Alif: Mobility Pavilion, który jest dziełem znanego biura projektowego o nazwie Foster+Partners.

Konstrukcja nie tylko imponuje, ale również przykuwa wzrok, którego nie sposób od niej oderwać. Pawilon ZEA to jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach obiektów Expo 202 Dubai. Jego autorem jest Santiago Calatrava, będący cenionym hiszpańskim architektem. Biały pawilon, swym wyglądem przypominał sokoła ze złożonymi skrzydłami. Konstrukcja z każdej strony prezentowała się odmiennie, a białe jak śnieg skrzydła podnosiły się i opadały. Kolejnym ciekawym obiektem był pawilon polski, który został otoczony przez kinetyczną rzeźbę nawiązującą do ptactwa migrującego z naszego kraju na Bliski Wschód. Co ciekawe, fasada porusza się na wietrze, dzięki czemu trudno było przejść obok niej obojętnie.

Seminaria biznesowe Expo 2020 Dubai

Wśród wydarzeń na Expo Dubai 2020 można było również znaleźć seminaria biznesowe Expo, które są wspaniałym sposobem, by przybliżyć zagranicznym inwestorom usługi, produkty oraz technologie opracowane przez przedsiębiorców. Uczestnicy seminariów biznesowych Expo mieli okazję, by nawiązać nowe, wartościowe kontakty gospodarcze, a także przedstawić swój potencjał w czterech odmiennych obszarach: branży kosmicznej i lotniczej, branży medycznej oraz farmaceutycznej, zielonych technologii, a także inteligentnych rozwiązań dla miast. Oprócz tradycyjnych seminariów biznesowych Expo mogliśmy również wziąć udziało jako prelegenci. Była to fantastyczna okazja nie tylko do zaprezentowania swoich produktów bądź usług, ale również do podzielenia się swoimi doświadczeniami w sprawnym nawiązywaniu pozytywnych relacji i współpracy z zagranicznymi inwestorami.