włosy

Kiedy nakładać odżywkę na włosy?

Odżywka do włosów, zaraz po szamponie, to podstawowy kosmetyk do włosów, który powinien znaleźć się w każdej łazience. Odżywki mają za zadanie poprawić wygląd włosów, ale nie tylko. Coraz częściej stosowane są także po to, by zabezpieczyć włosy podczas mycia, kiedy narażone są na działanie detergentów, obecnych w produktach myjących. Jeżeli zastanawiasz się, jak używać odżywki do włosów i jak często powinny być aplikowane, dobrze trafiłaś. Poniższy artykuł niesie odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, dotyczące odżywek do włosów. Zapraszamy!

Jak używać odżywki do włosów i kiedy nakładać odżywkę na włosy?

Odżywki do włosów mogą być używane na kilka sposobów. Najpopularniejsze zastosowanie odżywki to nałożenie jej po myciu na długość całych włosów, odczekanie kilku minut i spłukanie. Metoda ta jest jak najbardziej prawidłowa, gdyż składniki pielęgnujące, znajdujące się w produkcie, uzupełniają wszelkie niedobory w strukturze włosów. 

Drugim zastosowaniem odżywki jest jej aplikacja na mokre włosy tuż przed umyciem ich szamponem. Jest to sposób stosowany w popularnej ostatnio metodzie OMO, polegającej na nakładaniu kolejno odżywki, szamponu i ponownie odżywki. Zadaniem odżywki nałożonej tuż przed szamponem jest zabezpieczenie włosów na całej długości przed substancjami myjącymi, obecnymi w szamponie. Często są to mocne alkohole, które mają właściwości wysuszające włos. Z tego powodu szampony powinny być nakładane tylko na skalp, nie na długość. Odżywka, która otula włosy, tworzy "film ochronny", który zapobiega przed wysuszaniem włosów. 

Odżywkę można także nałożyć na włosy po ich umyciu i rozczesać je, póki na nich się znajduje. Ułatwi to rozczesywanie i zapobieganie plątaniu włosów. Jest to szczególnie pomocna metoda w przypadku kobiet, które są posiadaczkami kręconych włosów. 

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania idealnej odżywki do swoich włosów, powinnaś poznać asortyment sklepu Kern, który dostępny jest pod adresem https://kern.net.pl/odzywki,c198,pl.html. Znajdziesz tu szeroki wybór profesjonalnych odżywek do włosów, które posiadają w swoim składzie wysokiej jakości składniki pielęgnacyjne, poprawiające kondycję włosów. 

Jak używać odżywki do włosów bez spłukiwania?

Oprócz tradycyjnych odżywek, które należy spłukać po myciu, istnieje grupa kosmetyków, których nie trzeba spłukiwać po myciu. Są to tzw. odżywki bez spłukiwania. Jak używać odżywki bez spłukiwania? To proste! Wystarczy na umyte włosy zaaplikować niewielką ilość kosmetyku i pozostawić włosy do wyschnięcia. Można nałożyć ją zarówno na rozczesane włosy, jak i przed tym etapem. Odżywka bez spłukiwania zapobiega przed utratą wilgoci i tym samym nadaje włosom witalności. Sprawia, że po wyschnięciu prezentują się ładniej i wyglądają zdrowiej. Najbardziej praktyczne są odżywki w sprayu, które dozują odpowiednią ilość produktu. Zapobiegnie to nałożeniu na włosy zbyt dużej ilości kosmetyku pielęgnacyjnego, co może prowadzić do obciążenia włosów i efektu przetłuszczonych pasm. Niektóre typu włosów reagują dobrze na dużą ilość odżywek, co sprawia, że często odżywki bez spłukiwania mogą być używane w niedużej ilości także w ciągu dnia. 

Jak często używać odżywki do włosów?

Odżywka do włosów powinna stanowić nieodłączny element pielęgnacji. By utrzymać włosy w dobrej kondycji, należy stosować ją przy każdym myciu. Oczywiście wybór metody jej aplikacji zależy od osobistych preferencji i poznania potrzeb swoich włosów. Niektórym sprawdza się także sposób mycia włosów OMO, gdzie odżywka nakładana jest aż dwa razy podczas jednego mycia włosów. Warto jednak co jakiś czas zmieniać typ nakładanej odżywki. Na rynku są bowiem dostępne odżywki o różnych składnikach, co sprawia, że każda z nich ma inne właściwości. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdy włos jest inny i posiada zupełnie inne potrzeby. Warto więc obserwować, jak włosy wyglądają po konkretnym zestawieniu kosmetyków. Lekkie odżywki w sprayu, tzw. bez spłukiwania, mają na tyle lekkie składy, że mogą być stosowane przy każdym myciu włosów.