pompa ciepła

Montaż pompy ciepła - ile kosztuje?

Pompa ciepła jest innowacyjnym urządzeniem, którego działanie polega na pobieraniu energii ze źródeł odnawialnych takich jak powietrze, ziemia czy woda. Do wyboru istnieje wiele modeli i rodzajów, dlatego każdy może zdecydować się na ten idealnie dopasowany do własnych potrzeb oraz preferencji. Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła jest najtańszym na rynku rozwiązaniem, które umożliwia odpowiednie ogrzanie domu o każdej powierzchni. Urządzenie za sprawą pełnego zautomatyzowania jest niemal bezobsługowe, nie wymaga regularnego czyszczenia czy każdorazowego uruchamiania.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Najczęściej wybierane są powietrzne pompy ciepła. Ich niewielki rozmiar i niskie koszty montażu sprawiają, że stanowią rozwiązanie, które każdego roku zyskuje na popularności. Nie mam tutaj konieczności wykonywania odwiertów, tak jak dzieje się to w przypadku modeli gruntowych. Gruntowe pompy ciepła, mimo że nie stanowią tak często wybieranej opcji, jak wyżej opisane modele powietrzne, doceniane są za swoją wysoką efektywność. Wpływ na to ma źródło ciepła, z którego korzysta ten egzemplarz, czyli ziemia. Jej temperatura jest stabilna i nie waha się podczas zmian tego parametru w powietrzu. Jest to droższa opcja ze względu na konieczność zaopatrzenia się w odpowiedni kolektor oraz wykonanie odwiertów w celu zamontowania go w ziemi. Należy pamiętać, że na działanie pompy wpływ ma odpowiednia izolacja domu. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że najlepsze funkcjonowanie system wykazuje w niskotemperaturowych układach. Co więcej, to świetne rozwiązanie, gdy w domu zamontowane jest ogrzewanie podłogowe. Powinno być umieszczone zarówno na dole, jak i na piętrze domu, aby efektywnie podwyższać temperaturę we wszystkich pokojach.

Ile wynosi cena montażu pompy ciepła? Łódź

Zamontowanie pompy ciepła w budynku o powierzchni około 150 m2 to koszt pomiędzy 10 a 60 tys. zł. Takie zróżnicowanie wynika z rodzaju systemu, klasy energetycznej budynku oraz tego, czy ogrzewasz dom grzejnikami, czy ogrzewaniem podłogowym. Cena montażu powietrznej pompy ciepła waha się pomiędzy 10 a 40 tys. zł. Założenie modelu gruntowego to koszt od 25 do 60 tys. zł, w tym 10 tys. należy zapłacić za kolektor poziomy bądź 20 tys. w przypadku elementu pionowego. Natomiast montaż pompy ciepła powietrze-woda wynosi od 10 do 30 tys. zł.

Montaż pomp ciepła - Łódź

Pompy ciepła stwarzają możliwość ekonomicznego ogrzania domu i podwyższenia temperatury wody użytkowej. Korzystając z tego urządzenia, oprócz oszczędności na systemie ogrzewania wspierasz także środowisko. W końcu pompy ciepła wykorzystują odnawialne źródła energii i nie emitują do powietrza szkodliwych substancji. Montaż pomp ciepła w Łodzi powinien zostać przeprowadzony przez profesjonalną firmę wyróżniającą się wiedzą i doświadczeniem. Specjaliści pomogą Ci w wyborze modelu odpowiedniego do Twoich potrzeb i preferencji, a następnie szybko oraz bezproblemowo go zamontują. Zyskasz tym samym gwarancję bezpieczeństwa oraz optymalnego działania pompy ciepła. A to wszystko w niezwykle atrakcyjnej cenie.