szafa

Jak zaprojektować szafę na wymiar, żeby była funkcjonlna?

Nietypowe wnętrza wymagają ciekawych rozwiązań. Szafa na wymiar musi być dobrze zaprojektowana, po to, by zapewnić komfort użytkownikom. Prawidłowe i racjonalne zagospodarowanie wnęk pozwoli utrzymać porządek. Każde miejsce ma inny wymiar, przez co nie zawsze da się tam wstawić gotowy mebel. Gdzie szukać mebli na wymiar?

Gdzie sprawdzi się szafa na wymiar?

Szafy będące zabudową wnęk i fragmentów ścian pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Są szczególnie przydatne w małych mieszkaniach, w których liczy się każdy metr. Doskonałe szafy na wymiar w Warszawie pozwolą na wybór najlepszych rozwiązań do każdej przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu każdego centymetra wnęki na szafę uwalniamy inne miejsca, w których aktualnie są przechowywane różne przedmioty. Szafy na wymiar mogą być piękne oraz designerskie i jednocześnie spełniać swoje funkcje. Szafy na wymiar Warszawa - świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie nic innego nie da się zrobić. Dzięki temu zyskujemy nową przestrzeń do przechowywania bez utraty miejsca do życia. Szafę na wymiar można zaplanować tak sprytnie, by nie zawadzała i nie przeszkadzała podczas zwykłych czynności. Dobrze zaplanowana szafa może także poprawić proporcje mieszkania.

Jakie powinny być wymiary szafy?

Szafy na wymiar w Warszawie, powinny być oczywiście dostosowane do przestrzeni, w której się znajdują, jednak są pewne aspekty, o których należy pamiętać, planując szafę na wymiar. Szafa ubraniowa w przedpokoju powinna mieć przynajmniej 70 centymetrów głębokości. W mniejszej szafie płaszcze i kurtki mogą się nie mieścić lub pognieść. Szafa o mniejszej głębokości ok. 55-60 cm świetnie sprawdzi się w garderobie lub sypialni, ponieważ w takiej szafie bez problemu zmieszczą się codzienne ubrania. Koniecznie trzeba pamiętać także o centymetrach na front szafy, czyli dodatkowych 4 cm. Mniejsze szafy mogą służyć do przechowywania innych rzeczy niż ubrania na wieszakach. W końcu w domu zawsze jest co przechowywać. Projektując szafę, należy mierzyć wnękę w kilku miejscach, ponieważ może okazać się, że ściany są krzywe nawet o kilkanaście milimetrów.

Jak zaplanować szafę?

Planując szafę, trzeba wziąć pod uwagę, co będzie w niej przechowywane. Półki świetnie sprawdzą się, jeśli mają w nich być poskładane ubrania lub na przykład środki czystości. Wieszaki najlepiej sprawdzą się w przedpokoju, bo zawsze są jakieś kurtki do powieszenia. Wysokie i wąskie przestrzenie będą doskonałym pomysłem na deskę do prasowania oraz mopa. Często zapomina się o tych przedmiotach, a lepiej je schować do szafy. Jeśli więc jest w domu przestrzeń do zaaranżowania, koniecznie trzeba postawić na szafy na wymiar, Warszawa słynie ze świetnych firm wykonujących tak funkcjonalne meble. W szafie na wymiar spokojnie można planować szuflady, które są o wiele wygodniejszym rozwiązaniem niż klasyczne półki. Jeśli tylko jest możliwość lepiej zaplanować szuflady, w których można przechowywać szaliki i bibeloty, które zazwyczaj nie pasują na półkach lub wieszakach. Dobrze zaplanowana szafa będzie służyła domownikom przed długi czas.