skóra

Jak prawidłowo nałożyć Polygel?

Powiedzenie mówi, że dłonie są wizytówką człowieka, jednak ostatnimi czasy mówi się, że to paznokcie odzwierciedlają charakter kobiety. Panie coraz częściej decydują się na wykonywanie manicure hybrydowego, żelowego bądź akrylowego. Nowością na rynku jest Polygel, który z jednej strony służy do zdobienia, z drugiej do przedłużania paznokci. Jak używać Polygelu?

Polygel - krok po kroku

Na początek przygody z Polygelem należy przede wszystkim odpowiednio przygotować paznokcie. Chodzi tutaj o to, aby wykonać klasyczny, niezwykle prosty manicure. Przede wszystkim trzeba nadać paznokciom odpowiedni kształt - najlepiej, aby wszystkie miały taką samą długość. W kolejnym kroku należy odsunąć skórki za pomocą kopytka kosmetycznego i wyrównać je za pomocą cążek. Bardzo ważnym etapem jest odpowiednie zmatowienie płytki. Tutaj wiele kobiet popełnia podstawowy błąd, jakim jest przepiłowywanie paznokcia. Nie chodzi o to, aby po jego powierzchni sunąć pilnikiem, a wręcz przeciwnie, wystarczy tylko delikatnie przejechać po płytce bloczkiem polerskim, aby ją zmatowić.

Na tym etapie można zakończyć już przygotowania ogólne i zabrać się za aplikowanie Polygelu na paznokcie. Na zmatowioną płytkę należy w pierwszej kolejności nałożyć primer. Kolejne kroki wymagają niezwykłej precyzji oraz skupienia. Na specjalnie przygotowaną formę należy nałożyć od spodu Polygel - wystarczy kropla wielkości ziarenka grochu. Polygel można zaaplikować za pomocą cieniutkiego pędzelka, który zwilżony będzie uprzednio w cleanerze. Następnie należy uformować kształt oraz długość przedłużenia. Tak wypracowaną formę trzeba przykleić do paznokcia, a następnie utwardzić manicure w lampie. Producenci podają, jak długo należy utwardzać Polygel, aby ten trzymał się na paznokciu. Gdy manicure jest już utwardzony, należy uciskać na przezroczystą formę, aby usunąć ją w prosty sposób z paznokcia. Wówczas można uformować ostateczny kształt, wprowadzając ewentualne poprawki.

Co ciekawe, Polygel można zaaplikować zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. W przypadku chęci samodzielnego wykonania manicure należy wyposażyć się w odpowiedniej jakości zestaw Polygelu, dzięki któremu o wiele łatwiej będzie wykonać profesjonalny manicure w domu. Po nałożeniu Polygelu i przedłużeniu tym samym paznokci można przejść do ich zdobienia. Kolory czy wzorki dobrać można we własnym zakresie, według potrzeb.

Dlaczego warto wybrać Polygel?

Wiadomo już, jak nakładać Polygel, warto więc zastanowić się, dlaczego jest on coraz częściej wybierany przez kobiety? Inna nazwa Polygelu to akrylo-żel, a więc łączy on w sobie właściwości manicure akrylowego i żelowego. Wykonanie jednego i drugiego jest stosunkowo skomplikowane, dlatego kobiety często wybierają manicure hybrydowy. Z drugiej jednak strony nie będzie on dobrym rozwiązaniem dla tych, które chciałyby przedłużyć paznokcie bądź całkowicie odbudować ich strukturę. Dla nich lepszym rozwiązaniem będzie właśnie Polygel, który naprawdę łatwo zaaplikować, dzięki czemu można wykonać profesjonalny manicure we własnym zakresie.

Co ważne, Polygel w przeciwieństwie do tradycyjnego manicure żelowego, rzadko powoduje pieczenie czy nawet ból w momencie utwardzania. Po utwardzeniu w lampie UV jest on trwalszy niż klasyczny manicure żelowy wykonany u kosmetyczki. Można na nim wykonać wszelkiego rodzaju zdobienia, nie trzeba ograniczać się jedynie do wybranych kolorów czy metod. Co istotne, Polygel można nałożyć na paznokcie w stosunkowo krótkim czasie, co jest niezwykle istotne dla osób, które nie posiadają zbyt wiele wolnych chwil na wykonanie specjalistycznego manicure.

Warto mieć na uwadze, że wykonanie manicure żelowego zajmuje profesjonalnej kosmetyczce około 1,5 godziny, natomiast samodzielne jego wykonanie może pochłonąć nawet dwa razy tyle czasu. Rozwiązaniem jest manicure hybrydowy, jednak ponownie - nie pozwala on na przedłużanie czy odbudowywanie paznokci, co umożliwia kobietom Polygel. Warto więc spróbować Polygelu i ocenić, jak sprawdzi się w konkretnym przypadku.